НОВОСТИ УКРАИНСКОЙ ПСИХИАТРИИ
Более 1000 полнотекстовых научных публикаций
Клиническая психиатрияНаркологияПсихофармакотерапияПсихотерапияСексологияСудебная психиатрияДетская психиатрияМедицинская психология

Книги »  Психиатрия и религия на стыке тысячелетий »

ДВА ШЛЯХИ ДО ЗЦІЛЕННЯ ДУШІ ЛЮДИНИ

І. І. Кутько

Харків, Україна

* Публікується за виданням:
Кутько І. І. Два шляхи до зцілення душі людини // Психиатрия и религия на стыке тысячелетий: Сборник научных работ Харьковской областной клинической психиатрической больницы № 3 (Сабуровой дачи) и Харьковской медицинской академии последипломного образования / Под общ. ред. П. Т. Петрюка, Р. Б. Брагина. — Харьков, 2006. — Т. 4. — С. 55–56.

До церкви святого Олександра Невського, що розташована на території Сабурової дачі, приходять і парафіяни, і хворі, щоб поклонитися Богу, зцілити швидше душу, ніж тіло. Це зараз ми починаємо розуміти, що людська душа — не містика, а істота духовна і безсмертна, і як вона була започаткована — це велика таємниця, яку знає лише Бог. Ще на початку століття серед майбутніх прихожан розпочався збір коштів на будівництво храму, в 1907 році храм було освячено. Для багатьох людей, а особливо для тяжкохворих, які лікувалися на Сабуровій дачі, це був вогник надії на зцілення, порятунок своєї душі. Я, як психіатр, чудово розумію, що духовний стан пацієнтів, їх здоров’я набагато б поліпшилися, якби вони мали можливість спілкуватися з Богом. Дуже добре про це сказала віршованими рядками моя колега, Лора Загоруєва:

Не можно нам без Бога,
без Истины Высокой,
Как телу невозможно
без хлеба и воды,
Мы Бога духом живы,
энергией держимы…

Є такий вислів: «Медицина і лікар з’явилися разом з першою людиною». Не всі поділяють цю думку, бо тоді б довелося визнати і безперечні досягнення у справі зцілення людей народних цілителів, екстрасенсів, лікарів давньої епохи, які у своїй справі покладалися більше на слово Боже, а не на ніж.

Древні лікарі найперше зціляли душу, а вже зцілена душа допомагала тілу. Слово Боже, молитва до Всевишнього творили і творять чудеса. Церква говорить, що прах людини після смерті стає «чим він був раніше» — землею. А дух повертається до Бога, який дав його, про що сказано в Екклезіасті. Цим визначається вища мета душі під час перебування її на землі: пізнати себе, підготуватися до поклоніння Богу, до Його суду, що чекає кожну душу. Ось помирає тіло, а душа, перебуваючи неподалік, спостерігає, що відбувається далі.

Характерно, що майже всі, хто повернувся з потойбічного світу, реанімовані — описують своє повернення до життя, як тяжкий і, загалом, небажаний для самого померлого процес.

Вчені вивчали благотворний вплив дзвона православних храмів. Вони встановили, що дзвони працюють як генератори енергії у ультразвуковому діапазоні, котра руйнує хворобливе середовище; дзвони руйнують віруси грипу, жовтухи та іншу інфекцію. Дзвони також відіграють велику роль у впливі на психічний стан людини. Встановлено, що ікони окремих Святих позитивно впливають на людину при різних захворюваннях.

Таким чином, тісне спілкування лікарів з Церквою значно підвисить ефективність лікування та реабілітацію хворих, особливо із психічними порушеннями. Це спілкування важливе і для здорових людей з метою зміцнення їх здоров’я та працездатності.

Є два шляхи до зцілення душі людини: за допомогою ліків і слова. Не варто, мабуть, дискутувати, який шлях ефективніший. Важливіше, щоб ці шляхи не заперечували один одного, а тоді й люди житимуть у гармонії з реальним світом і таємничим Космосом.© «Новости украинской психиатрии», 2006
Редакция сайта: editor@psychiatry.ua
ISSN 1990–5211