НОВОСТИ УКРАИНСКОЙ ПСИХИАТРИИ
Более 1000 полнотекстовых научных публикаций
Клиническая психиатрияНаркологияПсихофармакотерапияПсихотерапияСексологияСудебная психиатрияДетская психиатрияМедицинская психология

Книги »  История Сабуровой дачи. Успехи психиатрии, неврологии, нейрохирургии и наркологии »

СПОСІБ СЕГМЕНТАРНО-РЕФЛЕКСОГЕННОЇ КІНЕЗІНЕЙРОСТИМУЛЯЦІЇ ТА КІНЕЗІСТИМУЛЯЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

О. О. Завгородній, Ю. О. Завгородній

Харків, Україна

* Публікується за виданням:
Завгородній О. О., Завгородній Ю. О. Спосіб сегментарно-рефлексогенної кінезінейростимуляції та кінезістимуляційної терапії // История Сабуровой дачи. Успехи психиатрии, неврологии, нейрохирургии и наркологии: Сборник научных работ Украинского НИИ клинической и экспериментальной неврологии и психиатрии и Харьковской городской клинической психиатрической больницы № 15 (Сабуровой дачи) / Под общ. ред. И. И. Кутько, П. Т. Петрюка. — Харьков, 1996. — Т. 3. — С. 415–417.

Спосіб сегментарно-рефлексогенної кінезінейростимуляції та кінезістимуляційної терапії заснований на ефективному лікувально-оздоровчому впливу кінезістимуляторів на сегментарно-рефлексогенні зони з їх біологічно активними точками та системами для проведення людині рефлекторної стимуляції її органів і систем, відновлення різноманітних функцій організму, зміцнення здоров’я, продовження життя.

Спосіб сегментарно-рефлексогенної кінезінейростимуляції призначений для проведення нейрорефлекторної, вегетативно-судинної активації органів та систем людини; безалкогольної акупунктури; масажу тіла з фізіологічною спрямованістю та лікувально-оздоровчого його впливу; проведення мануальної терапії; відновлення рухових, чутливо-моторних і вегетосудинних функцій, активізації емоційно-вольової якості, збільшення фізіологічної активності і працездатності.

Наукове відкриття нового, раніше невідомого явища сегментарно-рефлексогенної кінезінейростимуляції являє зміну старих уявлень щодо діагностичних кистьових та ступневих рефлексів, сегментарно-рефлекторних зонах взагалі, що дозволяє по-новому пропонувати і трактувати їх як захисні системи в утриманні гомеостазу організму і дає можливість використовувати їх в лікувальному процесі способом кінезінейростимуляції га кінезістимуляційної терапії.

Науково-практичне значення відкриття способу кінезінейростимуляції і кінезістимуляційної терапії засновано на впливі та активації кінезістимуляторами біологічно активних точок, сегментарно-рефлекторних та сегментарно-рефлексогенних зон і систем організму людини у проведенні диференціальної лікувальної кінезістимуляції: кінезі-металотерапії, кінезі-ебонітотерапії, кінезі-магнітотерапії, кінезі-сердолікотерапії, кінезі-фармакотерапії, сегментарно-рефлекторної і рефлексогенної кінезінейростимуляції в лікувально-профілактичному процесі.

Показання: лікування функціональних та органічних захворювань центральної, периферичної та вегетативної нервової системи (післяінсультні геміпарези, паралічі, контрактури, дитячий церебральний параліч, паркінсонізм, розсіяний склероз, пірамідні та екстрапірамідіні порушення, хребцевий остеохондроз, плексити, неврити, поліневропатії та ін.); лікування захворювань внутрішніх органів; лікування захворювань радіаційних наслідків аварії на ЧАЕС; гіпокінезії, гіподинамії в післяінсультному та післяопераційініому періодах; лікування вегетативно-судинної дистонії, артеріальної гіпертонії, захворювань опірно-рухового апарату (артрози, артрити, синдром Зудека, контрактури після сухожильного шва, тендовагініти, плече-лопатковий периартроз, коксартроз, п’яткові «шпори» та ін.); лікування атонії шлункового тракту, астенії, імпотенції, фригідності, неврозів тощо. Техніка виконання:

  1. Вихідна позиція — стоячи, сидячи та лежачи.

    Лікувально-оздоровчі впливи кінезістимуляційної терапії проводяться кінезістимуляторами на сегментарно-рефлексогенні зони з їх біологічно активними точками та системами 1–5–10 хв. 1–3 рази в день.

  2. Вихідна позиція — сидячи, стоячи чи лежачі на спині.

    Покласти долонну поверхню руки та підошвову стопи на кінезістимулятор і здійснювати рухи (розкачуючого типу). Тривалість процедури для кожної кінцівки 1–5 хв. і 1–3 рази в день; поступово підвищувати тривалість і кількість сеансів (дивиться малюнки з розташування ступневих та долонних рефлексогенних зон, точок акупунктури і систем).© «Новости украинской психиатрии», 2003
Редакция сайта: editor@psychiatry.ua
ISSN 1990–5211