НОВОСТИ УКРАИНСКОЙ ПСИХИАТРИИ Более 1000 полнотекстовых научных публикаций |
Клиническая психиатрия • Наркология • Психофармакотерапия • Психотерапия • Сексология • Судебная психиатрия • Детская психиатрия • Медицинская психология |
* Публікується за виданням:
Паєнок А. В., Квочкіна А. Г. Вплив флогензиму на мозкову гемодинаміку
у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію при гіпертонічній хворобі // История
Сабуровой дачи. Успехи психиатрии, неврологии, нейрохирургии и наркологии:
Сборник научных работ Украинского НИИ клинической и экспериментальной
неврологии и психиатрии и Харьковской городской клинической психиатрической
больницы № 15 (Сабуровой дачи) / Под общ. ред. И. И. Кутько,
П. Т. Петрюка. — Харьков, 1996. — Т. 3. — С. 434–435.
За останні роки спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих на хронічні порушення мозкового кровообігу при гіпертонічній хворобі. З метою розробки і впровадження в практику охорони здоров’я нових ефективних методів лікування ранніх форм мозкових дизгемій нами було обстежено 10 хворих (віком від 35 до 56 років) дисциркуляторною гіпертонічною енцефалопатією I стадії. В контрольну групу ввійшло 20 донорів.
Проведено клінічне, реоенцефалографічне та біохімічне обстеження (лужні ДНК-ази та РНК-ази). Активність рибонуклеаз в сироватці крові визначали модифікованим спектрофотометричним мікрометодом В. М. Коновець та А. П. Левицького (1973), а дезоксирибонуклеаз — методом О. І. Самойлюк (1976).
При клінічному дослідженні в I стадії при гіпертонічній хворобі на перший план виступав неврозоподібний синдром. Реоенцефалографічне дослідження виявляло деяке підвищення судинного тонусу, асиметрію пульсового припливу та легкий венозний застій з адекватною реакцією на нітрогліцерин. Активність лужних ДНК-аз та РНК-аз до лікування хворих була достовірно підвищена (p < 0,05) порівняно з контролем.
Повторне обстеження хворих було проведено через 10 днів після монотерапії флогензимом: по 3 таблетки З рази в день. Було констатоване покращення суб’єктивного та неврологічного статусу хворих з одночасним покращенням реоенцефалографічних показників. Знижувався судинний тонус, зменшувались та зникали асиметрії пульсового припливу та тонусу, реакція на нітрогліцерин ставала більш ранньою та вираженою.
У всіх хворих мало місце вірогідне зниження (p < 0,05) активності лужних ДНК-аз та РНК-аз в сироватці крові порівняно з їх рівнем до початку лікування, що, очевидно, свідчить про сповільнення деструктивних процесів в головному мозку після проведеного лікування.
Читайте також: